Був на зустрічі з леґендарно-міфічним Ільмаром Томуском. Для тих, хто не чув цих леґенд про «видатного русофоба сучасності», директора Мовної інспекції, яка полює на нещасних російських нянечок в дитячих садках та розстрілює на місці — біля каси — бідних продавчинь в супермаркетах за помилки у відмінках, а також дитячого письменника, який змалечку виховує з естонських діток нацистів, — зазирніть у Вікіпедію (https://uk.wikipedia.org/wiki/Ільмар_Томуск).
Так от, пан Ільмар насправді надвичайно розумний, вихований, відкритий та з фантастично живою уявою і гарним почуттям гумору дядька. Розповідав про службу в радянській армії (з фотками), про своє вчителювання, описував, звідки взялись сюжети його книг, багато жартував і легко відповідав на мої провокативні питання. Одне з них таке: ви написали книжку «Всі мами хороші», плануєте написати аналогічну про пап («Всі папи роблять млинці»), чи дійсно ВСІ мами добрі? От уявіть, що в дитини дві мами чи два папи — як ви вважаєте, це добре чи ні?
Для розуміння контексту: Ільмар Томуск — високопосадовець, активний християнин у своїй церкві, щасливо одружений… І нічо, не злякався, не став казати, що в Біблії щось там написано і взагалі рано і менталітет в нас не готовий… Ні, він спокійно міркував уголос, що хоч питання складне, але не через те, що дві мами чи дві папи, а тому, що кожен випадок у кожній сім’ї унікальний і, звісно, дитині краще жити з рідною мамою чи рідним батьком, навіть якщо у неї є «подруга», а у нього — «друг», ніж у дитинці чи з невідомими чужими людьми. І взагалі — веселка то знак божого заповіту.
Ну і автограф дав — на знак заповіту
Читать далее
Introducing the {messy} package
1 день тому