Ühel hetkel jäin ma mõttesse, kas on kerge välismaalasele ukraina keelt õppida Ukrainas?! Tundub, et see oleks raske väljakutse: õpikuid on vähe, need, mis on, on enamasti aegunud ning ei ole mõeldud iseõppijale, mobiilirakendusei ei ole üldse. Tegelikult / ühesõnaga / üldiselt, nii sõbralikku riigisüsteemi keeleõppimiseks, mis on Eestis, ei ole olemas kõikies riikides. Ma mõtlesin veel krimmi-tatari keele saatusele — kõik seal, kahjuks, pole optimistlik, ei hoolitse Ukraina oma rahvaste eest.
Umbes pool aastat tagasi külastasin Eesti Rahvamuuseumi ning seal nähtu jättis mulle sügava mulje, sest et eestlased, väike aga sõbralik rahvas, sõna otseses mõttes / siiralt muretseb teiste Uurali rahvaste saatuse pärast. Isegi tundub, et see on sarna vene propaganda ideele, mille nimi on «русский мир», on vaja ainult sõna «русский» sõnaga «уральский» vahetada — meie omad kõik, kes räägivad meie sugulaskeeli.
Eile lugesin ma sõprade uudistes (Oliver Loode, Põlisrahvaste Arengu Keskus), et 2019.aastal on planeeritud mari keele tasuta kursust teha Speakly mobiiliplatvormi baasil. See kõlab tõesti fantastiliselt. Muidugi, see rakendus annab väga piiratud (ainult A2) taseme, aga kindlaid keeleõppe osaoskusi.
Tahaksin loota, et ühel hetkel Ukrainas leitakse raha ja tahet (sellepärast see summa on väike isegi ühele tehasele), et teha sarnast rakendust ukraina ja krimmi-tatari keeleõppimiseks.
GLMNet in Python: Generalized Linear Models
18 годин тому
Немає коментарів:
Дописати коментар